Дэкада філалагічных навук

У нашай школе з 19.02 па 29.02 праходзіць Дэкада філалагічных навук пад дэвізам "Мы розныя,але мы разам".
Усе мерапрыемствы, якія запланаваны ў гэтыя дні, будуць спрыяць папулярызацыі традыцыйных каштоўнасцей культур краін вывучаемых моў, павазе да іншай, але не чужой культуры, дыялогу культур.
Дэкады адкрылі дзеці ў нацыянальных касцюмах, якія прывіталі ўсіх на вывучаемых у школе мовах. З усіх куткоў чулася "Добрай раніцы", "Good morning", "Здравствуйте", "Ni hao".
Баранавіцкая паэтэса Галіна Ліс для вучняў 10-11 класаў правяла сустрэчу "Беларусь -зямля сінявокая". Працавала выстаўка "Творы, кнігі, лёс.
Любіце сваю мову, вывучайце культурную спадчыну сваёй Радзімы і іншых краін з дапамогай замежных моў, адчыняйце дзверы да мудрасці!