З любоўю ў сэрцы…

Кожны народ ганарыцца сваёй Радзімай, клапатліва ахоўвае скарб, атрыманую спадчыну – нацыянальную мову, бо пакуль жыве роднае мова, жыве краіна, у якой мы жывём.

У школе мы вывучаем родную мову, размаўляем і чытаем на ёй. Але свядомасць , значымасць і веліч яе можна адчуць толькі тады, калі паглыбляем веды аб ёй, цікавімся крыніцамі духоўнага багацця, культурай Беларусі.

Настаўнікі беларускай мовы лічаць, што Тыдзень роднай мовы не прайшоў бясследна для нашых вучняў. Цікавыя мерапрыемствы садзейнічалі патрыятычнаму выхаванню юных грамадзян Рэспублікі Беларусь, павысілі матывацыю да вывучэння роднай мовы, узбагацілі слоўнікавы запас дзяцей, развілі творчыя здольнасці, выхоўвалі павагу да роднага краю і роднай мовы.

За якусную падрыхтоўку і правядзенне Тыдня роднай мовы вучні былі ўзнагароджаны дыпломамі:

Мазур Аліна, 8 “А” клас;
Вітко Алеся, 8 “А” клас;
Рыбак Мілана, 8 “Б” клас;
Сяцько Яўген, 7 “В” клас;
Майсейчук Валерыя, 7 “В” клас;
Савасцюк Ангеліна, 7 “Г” клас;
Булатая Мілана, 6 “В”клас;
Худзякова Дар’я, 6 “А” клас;
Пузырэвіч Ганна, 6 “В”клас;
Рашэтнік Вольга, 5 “В” клас;
Арсюкова Ульяна , 5 В” клас;
Шэняк Марыя, 5 “Б” клас;

Гучы, мая родная мова, і ў будзень, і ў свята!!!!

Настаўнікі беларускай мовы і літаратуры